Technologie výstavby

Při rozhodování o výstavbě dřevostavby bychom měli zvážit, jaký způsob výstavby zvolíme a jaké vlastností dřevostavby očekáváme.

Způsob výstavby

Výstavba domů z prefabrikovaných stěnových panelů, které se vyrábějí v klimatizované hale umožňují zajistit vysokou kvalitu stěnových systémů, což se následně pozitivně projeví i na kvalitě stavby. Používané stěnové systémy DMK jsou certifikovány a úspěšně používány u stovek realizovaných domů.

Více na: https://www.drevostavitel.cz/clanek/drevostavba-za-3-tydny.

Stěnový systém

Pro naše stavby využíváme difúzně otevřený stěnový systém DMK, který funguje na principu prostupu par a plynů molekulárním přenosem.

Montáž dřevostavby

Více na: https://www.drevostavitel.cz/clanek/difuzne-otevrena-drevostavba.

Výstavba dřevostaveb u nás i v zahraničí je na obrovském rozmachu. V Evropském prostoru je možno pozorovat příklon k systému výstavby domů z difúzně otevřených prefabrikovaných panelů.

Systémy vytápění

Rozhodování o způsobu vytápění je velmi důležité, protože bude na mnoho příštích let ovlivňovat náklady na provoz domu a komfort bydlení.

Rozhodování se většinou odehrává ve dvou úrovních:

  • Jaké zvolit palivo ( plyn, elektrická energie, dřevo apod.)
  • Jaký zvolit způsob přenosu tepla ( radiátory, podlahové vytápění).

Pro správné rozhodování je zapotřebí zahrnout do porovnání jak prvotní investiční náklady, tak i náklady na provoz a údržbu.

Musíme pamatovat, že energetická náročnost domu není jen vlastní vytápění, ale i příprava teplé užitkové vody a spotřeba všech ostatních spotřebičů v domácnosti.

V rámci přípravy domu s Vámi budeme konzultovat veškeré možnosti tak, abyste si vybrali pro Vás tu nejoptimálnější variantu.

Pro více informací: https://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/138-porovnani-nakladu-na-vytapeni-tzb-info.

Větrací systémy

Těsnost domu

Aby nově stavěné budovy splňovaly přísné nároky na energetickou náročnost, musí být dokonale utěsněné. Utěsnění, které pomáhá uspořit energie, se však obrací proti obyvatelům domu v tom, že v takto utěsněných prostorách dochází k nadměrné kumulaci vlhkosti a především CO2.

Vlhkost a CO2 můžeme odstranit neřízeně ( občasným větráním okny a dveřmi ), nebo řízeně pomocí větracích systémů, které jsou mnohem komfortnější a ekonomičtější.

 

Větrání domů

Jelikož problematika větrání domů je dosti široká, nemůžeme se zde věnovat všem jejím aspektům. Během návrhu a projekce Vašeho domu Vám navrhneme způsob, jak nejlépe zabezpečit čerstvý vzduch v interiéru.

 

Zabezpečení domu

Každý z nás se chce cítit doma v bezpečí. Proto v našich domech využíváme pokročilou technologii od firmy JABLOTRON, která nám umožňuje nejen se postarat o monitorování domu z hlediska vnějšího narušení, ale dovede i sledovat případné prasklé hadice spotřebičů, dovede monitorovat požár, CO2, CO v interiéru či dovede dálkově ovládat garážová vrata.

Více na: https://www.jablotron.com/cz/